Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Вища рада правосуддя на своєму засіданні, 13 квітня 2021 року, погодила перерозподіл бюджетних видатків Державного бюджету за КЕКВ 2111 («Заробітна плата») та КЕКВ 2120 («Нарахування на оплату праці») в розрізі судів згідно з поданням ДСА України.
Перерозподіл бюджетних асигнувань здійснюватиметься в розрізі судів з урахуванням основних складових заробітної плати (оклад, доплати за ранг і вислугу років) та стимулюючих виплат у розмірі 50%.
"Ми розподіляємо грошові кошти саме на забезпечення виплат заробітних плат і стимулюючих працівникам апарату судів та помічникам суддів, а не суддям",- зазначив виконувач обов'язків Голови ВРП Олексій Маловацький.
Голова Ради суддів України Богдан Моніч, який також брав участь у засіданні через відеоконференцзв'язок, звернувся до членів ВРП підтримати пропозиції ДСА України виходячи із виплати 50% стимулюючих.
"Безумовно, більш рівномірно розподіляться кошти, якщо виходити з розміру стимулюючих 20%, але ми всі розуміємо, що це все одно не вирішує проблему належного фінансування органів судової гілки влади. Якщо ми перерозподіляємо кошти виходячи з 20%, то у якихось судів потрібно буде забрати 297,8 мільйонів гривень, якщо ми перерозподіляємо виходячи стимулюючих 50%, то ми забираємо 173,3 мільйона гривень. Але в подальшому ми розраховуємо на те, що буде прийнятий законопроект, який на сьогоднішній день вже внесений у парламент, і яким передбачено виділити додатково 600 мільйонів гривень для судової влади, з яких на заробітну плату буде виділено 412 мільйонів гривень. Якщо порівняти ті розрахунки, які надані ДСА України навіть з урахуванням тих коштів, то цифри не суттєво відрізняються. Тому я думаю, що на цьому етапі ми можемо обмежитись тим, щоб розподілити кошти виходячи з виплати 50% стимулюючих. Хочу ще раз підкреслити, що це одна з умов Міністерства фінансів, які вказують на те, що судова гілка влади має хоча б якось здійснити цей перерозподіл, позаяк перерозподіл ставиться у пряму залежність до того, чи будуть вони підтримувати внесення змін у Закон України "Про Державний бюджет", які стосуються збільшення фінансування на судову гілку влади", - наголосив Богдан Моніч.
Як інформувала т.в.о. Голови ДСА України Людмила Гізатуліна, у результаті такого перерозподілу працівникам апаратів забезпечується виплата основних складових заробітної плати та стимулюючих виплат у розмірі 50% у тих судах, де наявний надлишок відповідних бюджетних асигнувань, а кошти, які перевищують суму, необхідну для виплат у вказаному обсязі, будуть направлені тим місцевим загальним судам, у яких річний фонд оплати праці не забезпечений навіть основними складовими заробітної плати.
Водночас, як було зазначено під час засідання, перерозподіл не забезпечує в повному обсязі виплату основних складових заробітної плати працівникам апаратів судів. Для забезпечення фонду обов’язкових виплат потрібно 2 мільярди 909,3 мільйона гривень, а фактичний фонд (включаючи кошти, які перерозподіляються) становить 2 мільярди 856,5 мільйона гривень. Тож існує критична потреба у внесенні змін до Держбюджету та дофінансуванні судів.
Пресслужба РСУ